BİLGİ BANKASI

Reflektörlü Yelek

Reflektörlü YelekReflektörlü Yelek

Reflektör gelen ışığı yansıtmak için alüminyum folyo, fosfor vb. maddelerden yapılan malzemedir. Reflektörler insan hayatından birçok yerde kullanılır. Bunlardan birincisi fotoğraf ve film çekimlerinde yapay ışık kaynağı olarak kullanılır; ikincisi ise insanları uyarmak ya da dikkatini çekmek, uyarı vermek, amacıyla kullanılır. Reflektör ilk önceleri arabalar arıza yaptığında bir ikaz işaretçisi olarak kullanılırken zaman geçtikçe reflektörler elbiselerde de yerini alarak gece karanlık ortamlarda kazaları önlemek için kullanılmaya başlanmıştır.

Reflektörlü yelek iş alanında gece çalışan işçilerin kullanması için yapılmıştır. Bu yeleğin yapılma amacı gece oluşabilecek iş kazalarını minimuma indirmektir. Reflektörlü yelek gece dışarıda çalışan işçilerin arabalar ve insanlar tarafından fark edilebilmesi için tasarlamıştır. Bu sayede reflektörlü yelek giyen bir işçi gece olabilecek iş kazaları ve diğer kazalardan korunmuş olur.

Reflektörlü yelek işçiler dışında gece karanlıkta yolculuk yapan motosikletçiler tarafından da kullanılır. Motosikletler arabalara göre daha küçük olduğundan araba sürücüleri motor sürücülerini görmeyebilir ve bunun sonucunda kazalar olabilir. Bu yüzden motor sürücüleri gece anayollarda sürüş yaparken kazalara sebep olmamak için genellikle reflektörlü yelek giyer. Bu şekilde her iki çeşit araç sürücüleri de kazalardan korunmuş olur.

Etiket : refrektörlü yelek,refrektör,yelek,perpa refrektörlü yelek, perpa refrektörlü yelek,refrektörlü yelekler

Personel Kıyafetleri

Personel KıyafetleriPersonel Kıyafetleri

Temel amacı müşterilerine hizmet etmek olan işletmelerde belli kural ve sınırlar içinde giyilmesi personelce zorunlu kıyafetlerepersonel kıyafetleri denir. Örneğin; sağlık personelleri, otel çalışanları, resepsiyon görevlileri, hepsinin kendine özel kıyafetleri vardır. Pek çok işletmenin kendine ait bir giyim örneği bulunmaktadır. Personel kıyafetlerindeki tertip ve düzen iş yerindeki saygınlığı arttırır, işveren ve işçi arasında bağ oluşturur rahat ve şık kıyafetlerin içinde olan personel kendini önemli hisseder. Bu da çalışma isteğini ve şevkini getirir. Görüldüğü üzere personel kıyafetleri işletmelerde büyük öneme sahiptir ve işletmeye dışarıdan bakıldığında işletme hakkında fikir verir.

Personel kıyafetlerindeki kalite işverenin işini ne kadar önemsediğinin de bir göstergesidir.

Personel kıyafetleridar olmamalı ve iç karartıcı renkler seçilmemelidir. Personel, kıyafet içinde kendini rahat hissetmeli ve rahat çalışmalıdır, boğucu renkler müşterilerin gözüne hoş gözükmez personel de kıyafetin içinde mutlu olmaz, iş verimi böylelikle düşer. Temelde personel kıyafetleri aynı görünse de hepsinde çalıştıkları işletmeye ait bir amblem ve sembol bulunur böylece personelden işverene hatta müşteriye kadar ortak bir bağ oluşur.

Etiket : personel kıyafetleri,personel kıyafet,personel elbiseleri,personel elbisesi,personel kıyafet,personel kıyafet perpa

Perpa İşçi Elbiseleri

Perpa İşçi Elbiseleri Perpa İşçi Elbiseleri 

Geniş ürün yelpazesi 7/24 açık sipariş hattı ve müşteri memnuniyeti açısından bir numara olan Perpa işçi elbiseleri istediğiniz modelde ve kesimde işçi elbiselerini hizmetinize sunuyor. Perpa’yı her gün yaklaşık 30.000 kişi ziyaret ediyor. Bünyesinde 4.500 farklı iş yeri bulunduran Perpa doğal bir fuar görünümündedir. İş ve güvenlik giysileri, iş elbiseleri ve daha birçok alanda hizmet veren Perpa işçi elbiseleri konusunda tam bir uzmandır. Hem satış sırasında hem de sonrasında her türlü istek ve şikâyetlerinizde Perpa en güvenilir hizmeti sunmaktadır. 

Perpa işçi elbiseleri başlıca iş güvenlik ürünleri ayak koruyucular, göz koruyucular, kafa koruyucular, kulak koruyucular, solunum koruyucular, el koruyucuları, düşme koruyucuları, ikiz levhaları ve konileri, yangın söndürücüler, göz ve vücut duşlarıdır. Perpa; İş tulumları, iş önlükleri, iş takımları, yelekler montlar, güvenlik elbiseleri, itfaiye elbiseleri, belediye elbiseleri, dökümcü elbiseleri, yağmurluklar, hastane kıyafetleri gibi İşçi elbiseleri çeşitlerini müşterilerine sunuyor. Sizde Perpa işçi elbiselerinden yapacağınız alışverişten mutlu ayrılacak Perpa’nın yeniliklerine ve ürünlerine istediğiniz her an her yerden ulaşabilecek, herkese Perpa işçi elbiselerini anlatacaksınız.

Etiket:perpa işçi elbiseleri,perpa işçi elbisesi,işçi elbise perpa,perpa işçi elbise,işçi elbiseleri perpa,işçi elbisesi perpa

İşçi Elbiseleri

İşçi Elbiseleriİşçi Elbiseleri

            İşçi elbiseleri meslek grubu ve çalışma sektörlerine göre farklılık gösterir. İşçi elbiseleri iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi, işçilerin korunması, rahat çalışma ortamlarının sağlanması, amacına hizmet eder. Ağır iş kollarında çalışan işçiler örneğin maden işçileri zehirli gazlar ve tozlardan korunmak için maske takmak zorunda ve buna uygun işçi elbiseleri giymek zorundadırlar. İşçi elbiseleri dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Böylece iş verimi daha çok artar ve işçi zamandan tasarruf eder, pek çok sektörde alın teri döken işçiler kendi can güvenliklerini ön planda tutmak, işe uygun ekipmanlar kullanmak, koruyucu ayakkabılar giymek, maske ve baret takmak zorundadırlar. Riskleri en aza indirmek işçi ve işverenin en büyük sorumluluğudur.

İşçi elbiseleri giysi şekillerine ve kullanım alanlarına göre gruplara ayrılır. Giysi şekillerine göre; pantolon, tişört, önlük, yelek, tulum, mont, ikaz yeleği, yağmurluk. Kullanım alanlarına göre ise günlük işçi elbiseleri, ısıya ve aleve dayanıklı işçi elbiseleri, zehirli ve zararlı gazlara karşı koruyucu işçi elbiseleri, radyoaktiviteye karşı koruyucu işçi elbiseleri, kimyasal maddelere karşı koruyucu işçi elbiseleri, ışık yansıtıcı işçi elbiseleri, soğuğa karşı koruyucu işçi elbiseleri, yağmura ve suya dayanıklı işçi elbiseleri. 

Etiket:iş elbiseleri,iş elbise,iş elbisesi,iş elbisesi perpa,perpa iş elbiseleri,iş elbise perpa,perpa iş elbiseleri

İş Yeleği Fiyatları

İş Yeleği Fiyatlarıİş Yeleği Fiyatları

İş elbiseleri denildiğinde aklımıza ilk gelen ekipmanlardan biri de iş yelekleridir. İş yelekleri meslek grupları ve kullanım alanlarına göre farklılıklar gösterir. İş yeleği fiyatları da kullanılan malzeme, materyal, dayanıklılık, kalite gibi özellikleri sebebiyle pahalıdan ucuza doğru sıralanır.

İş yeleği fiyatları müşterinin isteklerine göre değişir, örneğin bir firma yanmaz kumaştan imal edilen bir iş yeleği sipariş ederse daha yüksek bir ücret öder fakat klasik ve pek özelliği olmayan yelek sipariş ederse fiyatlar daha da aşağıya düşer. Buradan da anlaşılacağı üzere iş yeleği fiyatlarını etkileyen malzeme ve kalitedir. Bu nedenle hepsinin aynı fiyatta olmasını bekleyemeyiz.

İş yeleği fiyatları, firmaların sipariş verme aşamalarındaki en büyük etkenlerden biridir. İş yeri sahipleri eğer iş yeleği sipariş etmek istiyorlarsa toplu sipariş vermeleri gerekir. Böylece daha iyi hizmet alabilirler. Ayrıca her ihtimale karşı fazladan iş yeleği sipariş etmelidirler ki sonradan iş yeleği eksikliği yaşanmasın. İş yeleği siparişlerinde kalite ön planda tutulmalı, işçilerin ihtiyaçlarına uygun nitelikte ürün satın alınmalıdır.

Etiket:iş yeleği kıyafetleri,iş yeleği,iş yeleği fiyatları,iş yeleği fiyat,iş yelekleri fıyatları,iş yeleklere fiyatları,iş yelek fiyat