BİLGİ BANKASI

Delinatör

DelinatörTrafikte kullanılan birçok işaret hem trafiği düzenler hem de sürücüleri uyarır. Bu trafik işaretlerinden en önemlilerinden bir tanesi de delinatörlerdir. Bir diğer adı ile şerit ayırıcı olarak bilinen delinatörler trafikte çok rastlayabileceğimiz işaretlerden bir tanesidir. 

Delinatörler farklı boyutlarda olup genelde tek şeritli yollarda şerit ayraçları olarak kullanılırlar. Çoğunlukla yol çalışmalarında geliş kısmı veya gidiş kısmı yapılırken diğer şerit tek yola indirilir. 

Bu tek şeritli yollarda can ve mal kaybını önlemek için delinatör dediğimiz şerit ayraçları büyük rol oynar. Yolun ortasına sabitlenerek hareket etmeleri de önlenerek belirli bir sırada dizilirler. Şerit ayraçlarını genellikle 75 cm olanlarını yollarda turuncu ve beyaz renk olarak görebilirsiniz.

Kullanım amaçları olarak trafikte oldukça büyük önem kaplayan şerit ayraçları trafiği düzenlemede oldukça etkilidir. Plastikten yapıldığı ve kolay bükülebilirliği olduğu içinde olası çarpma durumlarında araçlarınıza zarar vermez. 

 

Çeşitli renklerde türlerini de görebildiğimiz bu delinatörler ülkemizde daha kolay fark edilebildiği için turuncu- beyaz renkte tercih ediliyor. Park alanlarını düzenlemede de kullanılan bu ayraçlara hem şehir içlerinde hem de şehir dışlarında rastlayabiliriz. 

Farklı renklerde olanları kaldırımlarda da kullanılabilir. Örneğin bu ayraçları ülkemizde siyah- beyaz olanları kaldırımlarımızda görebiliriz. Trafik hunilerine göre daha çok tercih edilen şerit ayraçları yere sabitlendiği için hunilerden ayrılır ve daha az yer kaplar. Bu yüzden hunilerden daha çok kullanışlıdırlar. 

 

Atlas KKD İş Güven. Malz. İth. ve Tic. San.Ltd.Şti

 

İletişim Bilgileri :Telefon : 0 212 222 89 23

 

Mobil Telefonu:  0553 004 46 76

 

Web Adresi : www.atlaskkd.com

 

E-Posta Adresi : info@atlaskkd.com

 

Firma Etiket : İş Elbiseleri, iş Kıyafetleri, İş Elbiseleri Perpa, İş güvenliği Malzemeleri, işçi elbiseleri, iş elbiseleri istanbul

 

Adres : Perpa İş Merkezi B Blok Kat:8 No:943 80270 / Okmeydanı-Istanbul

Krokide göster!

 

Firma sahibi : Atlas KKD

 

Firma Tanımı: Atlas KKD 25 Yıllık bir geçmişe sahip  Kişisel Koruyucu Donanımlar , İş güvenlik Malzemeleri alanında uzun zamandır profesyonel anlamda hizmet vermektedir.

 

İş Elbiseleri ve İş Güvenliği Ekipmanları sektöründe faaliyet gösteren Atlas KKD gerek üretim alanında gerek ürünlerin pazarlanması konularında titiz bir çalışma yürütmektedir.

 

İş Elbiseleri, işelbisesi , işelbiseleri, İş Güvenlik Malzemeleri , İş Önlüğü, İş kıyafeti,İş Ayakkabısı,İkaz Yeleği, T-shirt, İş Ayakkabısı,İşci kıyafeti gibi bir çok iş güvenliği malzemeleri kategorilerinde stoklu çalışarak siz değerli müşterilerine hızlı bir şekilde tüm taleplere anında cevap vermektedir.

 

Atlas KKD İş Elbiseleri,Her türlü iş elbisesini firmanıza özel tasarımlarla yapar.

Firmamız İş elbiseleri, önlük tulum, üniforma üretimi ve satışı yapmaktadır.

 

Etiket : Atlas KKD

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus