BİLGİ BANKASI

Trafik dikmesi

Trafik dikmesi trafiği düzenleyen aynı zamanda belirginlik açısından trafikte yollarda çok kullanılan bir araçtır. Uyarı dikmesi olarak da bilinen trafik dikmeleri, üzerine ışık yani belirteçte takıldığı için geceleri fark edilmeyi sağlar. Plastikten yapıldığı için de olası çarpmalarda can ve mal kaybını önler. Trafik dikmelerinin içerisinde ağırlık olarak kauçuktur kullanılmaktadır. 

Kauçuk darbelere dayanıklıdır, esnektir ve kolay kolay kırılmaz. Çarpma durumunda esneyerek kırılmayı önlediği gibi çarpan araca da fazla zarar vermez. Çeşitli büyüklükte olan bu dikmeler trafikte çoğu yerde kullanılabilir. Üzerine ışık malzemeleri eklenebildiği için de kış günlerinde yolu ayırmak amaçlı kullanılır. Trafik dikmesi trafikte kullanılması mecburi olan araçlardır.

Trafik dikmelerinin delinatörden farkı daha uzun olması ve ışık ile reflektör maddelerinin eklenebilmesidir. Eklenen maddeler ile parlaklık sağlayarak trafikte yolun fark edilmesini sağlayan dikmeler bu özellikleri ile de delinatörden ayrılırlar.

Çeşitli boylarda ve renklerde olan bu trafik dikmesi daha çok kış aylarında tercih edilir. Kolay taşınabilir olması da dikmelerin artı noktasıdır diyebiliriz. Yaz aylarında ise daha çok delinatör yani şerit ayracı tercih edilir. 

 

Bu özellikleri ile birbirinden ayrılan trafik dikmesi ve şerit ayracı trafikte sıkça rastlayabileceğimiz araç-gereçlerdir. Eğer yollarda bu ayraçları göremezseniz hemen karayollarına bildirmelisiniz. 

Kış aylarında daha önemli olan trafik dikmesi olası can ve mal kaybını büyük ölçüde engeller ve sürücüleri uyarır. Otopark alanlarında da sıkça görebildiğimiz trafik dikmesi düzenleyici ve uyarıcı olarak çok önemlidir. 

 

Atlas KKD İş Güven. Malz. İth. ve Tic. San.Ltd.Şti

 

İletişim Bilgileri :Telefon : 0 212 222 89 23

 

Mobil Telefonu:  0 553 004 46 76

 

Web Adresi : www.atlaskkd.com

 

E-Posta Adresi : info@atlaskkd.com

 

Firma Etiket : İş Elbiseleri, iş Kıyafetleri, İş Elbiseleri Perpa, İş güvenliği Malzemeleri, işçi elbiseleri, iş elbiseleri istanbul

 

Adres : Perpa İş Merkezi B Blok Kat:8 No:943 80270 / Okmeydanı-Istanbul

Krokide göster!

 

Firma sahibi : Atlas KKD

 

Firma Tanımı: Atlas KKD 25 Yıllık bir geçmişe sahip  Kişisel Koruyucu Donanımlar , İş güvenlik Malzemeleri alanında uzun zamandır profesyonel anlamda hizmet vermektedir.

 

İş Elbiseleri ve İş Güvenliği Ekipmanları sektöründe faaliyet gösteren Atlas KKD gerek üretim alanında gerek ürünlerin pazarlanması konularında titiz bir çalışma yürütmektedir.

 

İş Elbiseleri, işelbisesi , işelbiseleri, İş Güvenlik Malzemeleri , İş Önlüğü, İş kıyafeti,İş Ayakkabısı,İkaz Yeleği, T-shirt, İş Ayakkabısı,İşci kıyafeti gibi bir çok iş güvenliği malzemeleri kategorilerinde stoklu çalışarak siz değerli müşterilerine hızlı bir şekilde tüm taleplere anında cevap vermektedir.

 

Atlas KKD İş Elbiseleri,Her türlü iş elbisesini firmanıza özel tasarımlarla yapar.

Firmamız İş elbiseleri, önlük tulum, üniforma üretimi ve satışı yapmaktadır.

 

Etiket : Atlas KKD

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus